Inspirujące miejsca warsztatów

Już we wrześniu odbędą się warsztaty artystyczne dla przedsiębiorców. Zapisy nadal trwają. Dzisiaj prezentujemy inspirujące przestrzenie, w których odbędą się zajęcia.

Celem warsztatów jest rozbudzenie kreatywności i zainspirowanie uczestników. Zadbaliśmy więc o to, aby odbyły się w szczególnych miejscach.

Kolonia Artystów

Prowadzący to miejsce piszą o nim, że „popularyzuje i promuje sztukę, w tym niszową i niezależną oraz wspiera i organizuje projekty kulturalne, artystyczne i społeczne. W niezwykle sterylnym wnętrzu, będącym tłem idealnym, dzieje się sztuka i realizowane są projekty artystyczne” (informacje ze strony kolonia-artystow.pl).

Kolonia to zatem miejsce, które daje szanse mniej popularnym twórcom. Organizuje również warsztaty dla tych, które swoje umiejętności artystyczne chcą dopiero rozwijać. To również miejsce spotkań dla wielu ludzi. Znajduje się ono w centrum Wrzeszcza.

W Kolonii Artystów odbędą się warsztaty rzeźbiarskie z Agatą Markos – zapisy trwają tutaj.

Luks Sfera

To kolejny punkt otwarty na różnorodne działania artystyczne. Odbywa się tam m.in. popularny Festiwal Filmów Kultowych. Oprócz tego miały miejsce sesje fotograficzne czy kameralne koncerty. Lokalizacja to bardzo popularna, przyciągająca imprezami wielu młodych ludzi ulica Elektryków, na terenie Stoczni Gdańskiej.

(zdjęcie pochodzi z facebook.com/lukssfera)

Luks Sfera jest niczym biała kartka, którą można zapełnić własną kreatywnością.

Odbędą się tam warsztaty dźwiękowe z Martą Karalus i Krzysztofem Topolskim – zapisy trwają tutaj.

WL4 – Art Space

To miejsce składające się z pracowni dla twórców. Powołane z inicjatywy artystów, którzy chcieli stworzyć przestrzeń dla osób początkujących, którym trudno przebić się do dużych galerii sztuki. Jest to miejsce otwarte na współpracę, organizujące różne wydarzenia kulturalne.

WL4 – Art Space powstało na miejscu Starej Piekarni. Znajduje się nad Motławą, niedaleko Muzeum II Wojny Światowej. W swoich murach gromadzi prace rzeźbiarzy, grafików, projektantów, fotografów, muzyków, ludzi teatru i poetów.

Odbędą się tam warsztaty teatralne z Ritą Jankowską – zapisy trwają tutaj.

(informacje na podstawie strony wl4.pl)

Sztuka Wyboru

Sztuka Wyboru to niesamowicie różnorodne i bardzo popularne miejsce. Na co dzień jest miejscem spotkań, w którym można zjeść i zaopatrzyć w kulturowym sklepiku – do wyboru są oryginalne książki czy różne prace artystów.

(zdjęcie pochodzi ze strony sztukawyboru.eu)

Sztuka Wyboru jest jednak przede wszystkim znana z organizowania przeróżnych wydarzeń kulturalnych i nie tylko. Cały czas coś się w niej dzieje – warsztaty, wystawy mniej znanych artystów czy takie imprezy jak Veganmania, na którą zjechali się restauratorzy z całej Polski.

To miejsce jasne, zachęcające do odwiedzenia. Przestrzeń mówi sama za siebie – tutaj dużo się dzieje. Sztuka Wyboru jest położona w samym centrum kulturalnych wydarzeń – obok niej znajduje się m.in. Stary Maneż.

Odbędą się tutaj warsztaty rysunkowe z Henrykiem Glazą – zapisy trwają tutaj.

Widać, że miejsca warsztatów nie są przypadkowe. Chcieliśmy by były to ośrodki nie tylko inspirujące, ale takie, które sztuką i działalnością artystyczną żyją. Zapraszamy do zapisów na warsztaty!

Natalia Krawczyk

Dodaj komentarz   

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X